Dry Tech Osuszanie budynkówenglish version english version
Baner

Osuszanie mikrofalami i falami podczerwonymi

Osuszanie mikrofalami
Osuszanie falami podczerwonymi


Osuszanie mikrofalami
Osuszanie mikrofalami to bardzo skuteczna, szybka i nieinwazyjna metoda. Wykonywane jest specjalistycznym sprzętem - za pomocą głowic mikrofalowych. Przewagą techniki mikrofalowej jest błyskawiczne działanie oraz koncentracja procesu suszenia tylko na powierzchni wilgotnej. Mikrofale podczas suszenia niszczą również grzyby, pleśnie oraz wszelkie drobnoustroje powstałe wskutek wilgoci. Jest to metoda droższa, ale szybka i co najważniejsze niezawodna. 

Jak to działa?
Osuszanie muru metodą mikrofal polega nie na podgrzewaniu materiału, ale na bezpośrednim oddziaływaniu na związaną wewnątrz wodę. W konstrukcji budowlanej woda zbiera się w niewielkich zagłębieniach. Mikrofale oddziałują na zawartą w materiale wodę, jej cząsteczki zaczynają drgać, co prowadzi do tarcia cząstek materii i wydzielenia się ciepła, które powoduje parowanie. Tak powstała para wodna wypychana jest na zewnątrz. Dodatkowym skutkiem jest ogrzanie otaczającego materiału. Charakterystyczną cechą tej techniki jest to, że osuszana jest nie tylko powierzchnia, ale również głębsze warstwy materiału, co stanowi o sile i niezawodności tej techniki.

FALE PODCZERWONE
Osuszanie falami podczerwonymi  to nowa metoda osuszania w Polsce, jeszcze stosunkowo rzadko stosowana. Polega na podgrzaniu mokrego muru falami podczerwonymi za pomocą paneli podczerwonych. Fale podczerwone nie ogrzewają powietrza, dopiero gdy padną na podłogę czy ścianę zamieniają się w energię cieplną, która skutecznie osusza aż do najgłębszych warstw. Nagrzana w ten sposób powierzchnia bardzo szybko oddaje wilgoć. Metoda osuszania falami podczerwonymi jest skuteczna, cicha i bezpieczna, dlatego dołączyliśmy ją do naszej oferty.